ІНТЕГРАЦІЙНИЙ КУРС
Двотижневий інтенсив наприкінці серпня для молоді. Першочергово призначений для майбутніх учнів польських шкіл, але потім ми запропонували участь усім бажаючим спробувати свої сили. Мета курсу - зрозуміти моральну та психологічну готовність дитини до проживання окремо від батьків, вмотивованість до саморозвитку. Програма складається з
-
Аудиторних занять (орієнтовно 62 ак.год., проходять польською мовою) з практичного курсу польської мови, ознайомчих лекцій з гуманітарних та точних шкільних дисциплін
-
Позааудиторних занять, зокрема зустрічі з представниками польської поліції та прикордонної служб, перегляди фільмів з обговореннями, розвиваючі, мотивуючі зустрічі, презентації, майстер-класи
-
Подорожей до столиці Польщі з відвідуванням Сейму РП, Казімєжа Дольного, Любліна та Пулав
Взяти участь в програмі можуть учасники з володінням мови що наменше на рівні А1 та вище. На завершення випускники курсу отримують сертифікат. Деталі програми та забронювати місце.
МОВНІ ШКОЛИ
На час шкільних канікул в Україні ми запрошуємо бажаючих познайомитись з нашими учнями та спробувати себе за партою в польській школі. Поїздки складаються з двох частин:
-
насиченої подорожі з елементами вивчення польської мови в горах, відвідування колишньої столиці Польщі, сусідніх країн Словаччини та Угорщини;
-
навчальної програми безпосередньо в комплексі шкіл в Клементовіце.
Щоб записатись на найближчу поїздку ознайомтесь з детальною програмою та надішліть онлай заявку.
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА УЧНЯМ ТА БАТЬКАМ
7 років ми 27/4 365 днів на рік поряд з учнями та на зв'язку з батьками. Ми не з теорії, а практики знаємо, як
-
діти можуть реагувати на відсутність поряд батьків, та маніпулювати ними;
-
учні витримують навчальне навантаження і коли його варто коригувати;
-
реагує організм на пристосування до нового режиму дня, стресу чи зміни погоди;
-
переживають батьки на відсутність вчасного дзвінка чи оцінки в електронному щоденнику
-
налагодити діалог та порозуміння з підлітком
-
чого потребують обидві сторони в нових умовах
ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ
Працюючи з адміністративною сферою Польщі, наші партнери
-
поділяться досвідом та знаннями щодо особливостей бухгалтерського та юридичного супроводу приватних та юридичних осіб
-
допоможемо зробити звичайний чи присяжний переклад з/на українську, російську, польську мови
-
в разі необхідності – зробити вичитку та редагування польського документу
Напишіть нам Ваш запит
АРТ РЕЗИДЕНЦІЯ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА
Спільно з комплексом шкіл в Клементовіце ми започаткували мистецьку резиденцію.
-
Вперше група з 16 українських митців Міжнародного Симпозіуму сучасного мистецтва Бірючий відвідала Клементовіце в період 23.06-11.07.2016 для реалізації проєкту «Від спільного кореня», кураторка Наталя Маценко. Митці не тільки досліджували локальне середовище, але й співпрацювали з люблінськими центрами мистецтва
-
В проєкті «ARTschool» (11-22 січня 2017, кураторки Льоля Гольдштейн та Марія Хрущак) з'явилась освітня складова і разом з вже знаковими іменами мали змогу працювати студенти мистецьких напрямків. Учасники співпрацювали з люблінськими та варшавськими центрами сучасного мистецтва, родзинкою ж стала лекція від видатного ленд-артиста Ярослава Козяри.
Обидва проєкти відбулись під почесним патронатом Посольства України в РП та почесним патронатом Генерального консульства України в Любліні.
-
13.12.2017 в Українському домі в Варшаві вернісаж виставки обраних робіт обох попередніх резиденцій - «Nawzajem».
Якщо спочатку митці приїздили в період, коли не було українських учнів, то надалі вони будуть також спостерігати і вивчати підлітків, їхнє життя, проводити зустрічі і майстер-класи. Учні ж матимуть змогу взяти участь в обговоренні і створенні робіт
-
Наприкінці серпня 2017, над проєктом «Реальність міфу» працювали 6 українських митців з центральної та східної України, створюючи місцеві та власні міфологеми, співпрацюючи з місцевим населенням.
-
З жовтня 2017 стартував річний проєкт «Дім тисячі поверхів» під кураторством групи Vidsotok (Антон Ткаченко та Анастасія Хлєстова). Фінальна виставка в Клементовіцах відбулась 8 жовтня 2018 року. Загалом протягом року нас відвідало 24 митці і мисткині з усіх регіонів України і працювали в найрізноманітніших техніках. Проводили натхненні зустрічі з нашими школярами та запрошували до участі в створенні робіт.
Надалі з учнями постійно проводимо мистецькі art-talks на основі робіт резиденцій, або вони самі опрацьовують
роботи, створюючи власні інтерпритації та проекти.
-
В жовтні-листопаді 2016 року ми разом з нашими учнями провели проєкт «Заощаджуй воду» який складався з кількох частин: спочатку учні в групах готували свої презентації та практичні експерименти, а потім ми відвідали пулавську водоочисну станцію "Wodociągi Puławskie". Надалі тема екології буде з нами постійно, як, наприклад проєкт Дарії Медведєвої щодо Глобального потепління та участь в міжнародній акції «Fridays for future» 3 червня 2019. Закупка та висадка фруктового саду (42 саджанці) в Клементовіцах учнями гуртожитку в червні 2018.
-
7-8 серпня 2017 року Fundacja ZPK взяла участь в археологічних розкопках та проводила надалі дослідження щодо можливого поховання в с.Журавники (Луцький округ, Україна) довоєнного президента міста Познань.
-
Двічі ми ставили концертні програми за участі наших учнів та запрошених гостей.
-
8 та 9 травня 2016 року в Пулавському та Наленчовському домі культури пройшла програма «З Україною в серці» де наші діти ставили мюзікл на основі твору М.Старицького «За двома зайцями». В другій частині на глядачів чекав музичний виступ народної артистки України Лесі Горової. Частково програму представлено в Українському домі в Варшаві за участі посольства України в Польщі. Захід супроводжувався фото-виставкою присвяченою подіям АТО на сході України за матеріалами, наданими гуманітарною місією «Чорний тюльпан»
-
3 квітня 2017 в пулавському Домі культури «Хімік» пройшла концертна програма «Польща і Україна під одним небом» під почесним патронатом Старости Пулав та почесним патронатом Посольства України у Польщі Серед запрошених гостей виступав Ансамбль народного танцю в Клементовіцах. Театральну частину супроводжувала одноіменна виставка фоторобіт Київської школи фотографії.
-
Протягом 2016-2019 років ми долучаємось з виступами наших учнів до концертної програми святкування Дня народження школи №7 в Хелмі.
-
В лютому-квітні 2018 року пройшов Підлітковий конкурс рецензій на літературні твори польських авторів, кураторами якого була Анастасія Євдокимова та запрошена рецензент Ірина Забіяка. Нагородження переможців конкурсу відбулося в день святкування 25-річчя Спілки поляків міста Києва. Головним призом була безкоштовна подорож до мовного табору в Польщі разом з СПмК.
-
До багатьох свят протягом навчального року учні беруть участь в конкурсах листівок. Лстівка-переможець має честь вітати від імені Fundacji ZPK наших друзів та партнерів в Польщі та Україні. А самі автори отримують нагороди у вигляді квитків до театру чи на SPA для себе та друзів.
ІНШA КУЛЬТУРНА ТА ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
-
З 1999 року Спілка поляків міста Києва опікується Військовим меморіалом в Казімєжу Дольному. З 2016 року наші учні щороку приїздять восени та в день 9 травня щоб прибрати територію меморіалу та висадити все нові і нові туї та ялинки.